MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Już wkrótce Akademia Grassroots w Opatowie! rozwiń

Polski Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych piłkarskim szkoleniem dzieci i młodzieży do udziału w konferencjach z cyklu „Akademia Grassroots”. W województwie świętokrzyskim konferencja odbędzie się 10 grudnia 2019 roku w Opatowie, w Hali Sportowej przy ul. Sempołowskiej 1.

Celem odbywającej się co roku „Akademii Grassroots” jest przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu młodych piłkarek i piłkarzy fachowcom pracującym z nimi na co dzień: trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Wśród prelegentów, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie periodyzacja programu szkolenia. W programie sesji praktycznej są natomiast ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarzy, trening bramkarski w grupach dziecięcych, a także zajęcia ukierunkowane na rozwój inteligencji zawodników z kategorii U-8 – U-13.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną ponadto informacje o realizowanych i planowanych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej mających na celu podniesienie kwalifikacji trenerów oraz stałą poprawę szkolenia młodych zawodniczek i zawodników.

https://www.facebook.com/PilkaDlaWszystkich/videos/1150831508441140

W „Akademii Grassroots” mogą wziąć udział wszyscy chętni. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy film.

https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ

Uczestnictwo w konferencji gwarantuje trenerom zdobycie punktów niezbędnych do przedłużenia licencji. W zależności od jej rodzaju udział w "Akademii Grassroots" daje:

PZPN B - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
PZPN A - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
Grassroots D - 5 godzin/punktów
Grassroots C - 5 godzin/punktów
UEFA PRO - 0 godzin/punktów
UEFA Elite Youth A - 2 godziny/punkty
UEFA A - 2 godziny/punkty
UEFA Goalkeeper A - 0 godzin/punktów
UEFA B - 5 godzin/punktów
UEFA Futsal B - 0 godzin/punktów
Goalkeeper B - 0 godzin/punktów
Futsal C - 5 godzin/punktów
Edukator - 0 godzin/punktów

Mobilna AMO - liczby mówią same za siebie... rozwiń

W okresie od 5 kwietnia 2018 r. (pierwsze szkolenie/Włoszczowa) do 30 października 2019 r. trenerzy Mobilnej Akademii Młodych orłów w woj. świętokrzyskim zorganizowali i zrealizowali 153(!) szkolenia dla trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego. Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym województwie występuje tylko 14 powiatów – każdy z powiatów został odwiedzony co najmniej dziesięciokrotnie.

Podczas każdej z wizyt w danym powiecie trenerzy Paweł Rybiński i Seweryn Sosień zaprezentowali inną tematykę wykładu teoretycznego i przeprowadzili różne treningi pokazowe! Przez ponad półtora roku funkcjonowania Mobilnej AMO w woj. świętokrzyskim na szkoleniach pojawiło się 1415 trenerów oraz nauczycieli. Średnia liczba uczestników na każdym szkoleniu wynosi 9,3 osoby. Oprócz trenerów i nauczycieli w szkoleniach biorą udział także rodzice młodych zawodników. Tych na wykładach i treningach pokazowych pojawiło się w sumie 2045.

Projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów obejmuje zawodników z kategorii orlik oraz młodzik. W sezonie 2019/2020 są to zawodnicy urodzeni odpowiednio w latach 2009-2010 oraz 2007-2008. Przez cały okres funkcjonowania Mobilnej AMO w szkoleniach, tj. w treningach pokazowych oraz grach selekcyjnych, wzięło udział 4435 zawodników oraz zawodniczek. Na tę liczbę składa się 2242 zawodników z kategorii orlik oraz 2193 z kategorii młodzik. Liczby na pewno robią wrażenie, jednak spośród tak szerokiego grona młodych piłkarzy tylko 13 zawodników (w tym 1 zawodniczka) zostało wpisanych przez trenerów Mobilnej AMO do systemu ISOS (Informatyczny System Skautingu i Obserwacji) PZPN. Do wspomnianego systemu ISOS zostają wpisywani wyróżniający się zawodnicy podczas szkoleń i obserwacji przeprowadzanych przez trenerów P. Rybińskiego i S. Sosienia, a więc tacy, którzy otrzymają oceną minimum 5 w skali 1-10 ustalonej przez PZPN. Ponadto wielu zawodników „odkrytych” podczas Mobilnej Akademii Młodych Orłów zostało poleconych do kadr wojewódzkich i kilku z nich obecnie jest etatowymi kadrowiczami w rocznikach 2006 i 2007. Ciekawostką jest, że w pierwszej konsultacji kadry z rocznika 2008 prowadzonej przez trenera Piotra Dejworka spośród 60 powołanych zawodników, aż 55 brało wcześniej udział w szkoleniach Mobilnej AMO i po rozmowach z trenerem kadry zostało w niej sprawdzonych!

Pomoc w Programie Certyfikacji PZPN rozwiń

Decyzją departamentu Grassroots trenerzy Mobilnego AMO w sierpniu oraz wrześniu będą wspierać Regionalnych Specjalistów ds Piłki Amatorskiej podczas wizyt kontrolnych programu certyfikacji szkółek piłkarskich.

Wizyty kontrolne będą ustalane z administratorami szkółek poprzez kontakt telefoniczny, w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość
II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.