MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Mobilna AMO na OKT w Łodzi rozwiń

W dniach 28-29 lipca br. w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów UEFA PRO i UEFA A. Nie zabrakło na niej trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów - Pawła Rybińskiego i Seweryna Sosienia.
W niedzielę uczestnicy mieli kilkugodzinną sesję wykładową w Atlas Arenie. W poniedziałek rozpoczęli zajęcia na obiekcie piłkarskim przy al. Unii, gdzie mieli możliwość obejrzenia dwóch pokazowych treningów taktycznych. Później wrócili do Atlas Areny na ostatnią część konferencji. Tegoroczne spotkanie otworzył wiceprezes PZPN Marek Koźmiński, który w swoim wystąpieniu zwrócił się do trenerów z apelem o wzajemny szacunek. Ogólnopolska Konferencja Trenerów UEFA Pro i UEFA A po raz drugi z rzędu została zorganizowana w Łodzi. Organizacja Konferenjij, poziom merytoryczny wykładów oraz jakość treningów pokazowych stały na najwyższym poziomie.

Program Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich rozwiń

Po zasłużonym okresie urlopowym, trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów rozpoczęli pracę w miesiącu sierpniu ze zdwojoną siłą.
Na początku miesiąca trenerzy Mobilnej AMO odbyli szkolenie w siedzibie PZPN-u dotyczące Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, w który to program szkoleniowcy będą zaangażowani. Duet trenerski Mobilnej Akademii Młodych Orłów wraz z Regionalnym Specjalistą ds. Piłki Amatorskiej będzie w sierpniu odpowiedzialny za weryfikację złożonych wniosków przez szkółki piłkarskie, które aplikowały do w/w programu.
Rozpoczęcie wizyt i weryfikacja szkółek zacznie się już w pierwszym tygodniu sierpnia.
Do zobaczenia w klubach i szkółkach piłkarskich na terenie województwa świętokrzyskiego.

"Piłka nożna bez dyskryminacji" zakończona! rozwiń

Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj. świętokrzyskim zakończyli cykl szkoleń o tematyce "Piłka nożna bez dyskryminacji". Tematem treningu pokazowego dla trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego realizowanego podczas szkoleń było: "Doskonalenie działań indywidualnych w obronie i współpraca w dwójkach".

Uczestnicy szkoleń bardzo chwalili podjęcie problemu i rozmowy nt. dyskryminacji w życiu codziennym, Jak się okazuje wielu trenerów czy nauczycieli na co dzień spotyka się w swojej pracy z omawianym problemem. W czasie wykładów teoretycznych aktywność ze strony słuchaczy była zdecydowanie większa, aniżeli przy innych tematach. Pomimo stosunkowo niskiej średniej frekwencji podczas szkoleń związanych z dyskryminacją większość trenerów czy nauczycieli była bardzo aktywna, a temat został dobrze przyjęty przez słuchaczy. W części praktycznej trenerzy Mobilnego AMO przeprowadzili jedną z aktywności związaną z budowaniem podłoża pod współpracę w zespole, która miała również za zadanie zadziałać profilaktycznie na ewentualne pojawianie się zachowań dyskryminacyjnych w drużynach. Każdy z uczestników szkoleń otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych : "Jak pracować z zawodnikami nad przeciwdziałaniem dyskryminacji".

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość
II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.