MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Finał Wojewódzki ZPNS o Puchar Tymbarku rozwiń

W dniach 28-29 marca br. trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów obserwowali zmagania zawodników i zawodniczek w Finale Województwa świętokrzyskiego Turnieju "Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku", który odbywał się w Nowinach.

Poziom drużyn i zawodników występujących w turnieju był bardzo zróżnicowany. W rozgrywkach wzięło udział wielu zawodników i zawodniczek, którzy prezentowali swoje umiejętności podczas szkoleń Mobilnego AMO. Wiele takich jednostek potwierdziło swoje wysokie umiejętności zaprezentowane wcześniej na treningach i grach selekcyjnych w różnych regionach woj. świętokrzyskiego.

Turniej był dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów świetnym poligonem obserwacyjnym, a dzięki rozgrywkom potwierdziło się, że praca Mobilnego AMO ma sens i przynosi wymierne efekty.

Mobilna AMO na WAMO w Pruszkowie rozwiń

Szkoleniowcy Mobilnej Akademii Młodych Orłów z województwa świętokrzyskiego w dniu 26 marca przebywali na zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów w Pruszkowie. W zgrupowaniu wzięły udział dziewczyny z kategorii U-14 (rocznik 2005). Zajęcia praktyczne zostały przeprowadzone przez trenerkę reprezentacji Polski U-15 dziewcząt Paulinę Kawalec, a część teoretyczną poprowadził trener reprezentacji Polski U-19 dziewcząt Marcin Kasprowicz.

Podczas zajęć praktycznych trenerzy Mobilnego AMO mieli możliwość pomagać w prowadzeniu zajęć. Po rannym treningu i jego analizie, na popołudniowych zajęciach w czasie meczu towarzyskiego rozegranego pomiędzy uczestniczkami WAMO, trenerzy Mobilnego AMO mieli zadanie dokonać analizy gry poszczególnych zawodniczek w celu ich przydatności do gry w reprezentacji Polski U-15 dziewcząt.

Jedynie szkoda, że w zgrupowaniu Wiosennej AMO nie wzięła żadna zawodniczka z terenu województwa świętokrzyskiego...

Podsumowanie lutego w Świętokrzyskim rozwiń

W drugim miesiącu 2019 r. trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów zrealizowali 10 szkoleń na terenie województwa świętokrzyskiego oraz przebywali dwa dni na obserwacji Zimowej Akademii Młodych Orłów w Bydgoszczy. Dodając do tego jeszcze dwie obserwacje zmagań turniejowych na terenie województwa świętokrzyskiego można stwierdzić, że Mobilne AMO ...nie zatrzymywało się ;-)

W lutym przeprowadzono szkolenia w Małogoszczu, Kazimierzy Wielkiej, Starachowicach, Ćmielowie, Dwikozach, Chęcinach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku-Zdroju, Osieku i Stadnickiej Woli. W czasie 10 spotkań przeszkolono łącznie 91 trenerów i nauczycieli, a największą frekwencję (17 uczestników) zanotowano w Chęcinach.

Podczas treningów i gier selekcyjnych wzięło udział łącznie 287 zawodników i zawodniczek, z czego 139 stanowiła grupa U-11, a 148 młodych zawodników to kategoria U-13. Jak co miesiąc jedno ze szkoleń przeprowadzono na dziewczynach (Ostrowiec Świętokrzyski).

Zdecydowaną większość treningów i gier selekcyjnych przeprowadzono w halach, ale jedno spotkanie przeprowadzono na świeżym powietrzu. Przy minusowej temperaturze, na sztucznym boisku odbył się trening oraz gra selekcyjna U-13 w Małogoszczu.

Marzec zapowiada się równie pracowicie jak miniony miesiąc, a trenerzy (i zawodnicy!) nie mogą się już doczekać zielonych boisk i zajęć odbywających się na dworze.

Grupy

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.

Sztab szkoleniowy

II trener
Seweryn Sosień