MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Trenerzy Mobilnej AMO na ZAMO w Bydgoszczy rozwiń

W dniach 6-7 lutego trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj. świętokrzyskim przebywali na ZAMO w Bydgoszczy, gdzie przyglądali się najbardziej utalentowanym zawodnikom w Polsce z kategorii U-13 (rocznik 2006).

Podczas dwóch dni pobytu na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz trenerzy oprócz obserwacji treningów wzięli udział także w szkoleniach teoretycznych związanych z obserwacją, skautingiem i monitorowaniem najbardziej utalentowanych jednostek. Szkolenia i wykłady teoretyczne prowadzone były przez trenera Reprezentacji Polski U-16 Marcina Dornę oraz trenera przygotowania mentalnego - Panią Annę Ussorowską. Na panelach dyskusyjnych trenerzy mieli również możliwość porozmawiać ze Skautami PZPN - Pawłem Wypijem i Ryszardem Robakiewiczem.

Pomimo tylko dwóch dni spędzonych na ZAMO trenerzy wrócili do swoich obowiązków zmotywowani i gotowi do dalszej pracy w Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

W Małogoszczu na boisku zewnętrznym.... rozwiń

Pomimo śniegu za oknem i minusowej temperatury podczas szkolenia w Małogoszczu (pow. jędrzejowski) trening pokazowy oraz gra selekcyjna U-13 (kategoria młodzik) w dniu 5 lutego (wtorek) została przeprowadzona na boisku zewnętrznym. Zawodnikom i obserwującym trenerom nie przeszkadzały warunki atmosferyczne. 16 zawodników z czterech klubów: MKS Wierna Małogoszcz, MKS Football Academy Jędrzejów, KS Naprzód Jędrzejów i KKP Korona Kielce stawiło się na zajęcia w pełnej gotowości i zaprezentowało wysokie umiejętności podczas treningu i gry. W grupie zawodników uczestniczących w zajęciach Mobilnej Akademii Młodych Orłów wzięło udział kilku zawodników, którzy brali lub będą brać udział w najbliższym czasie w konsultacji Kadry Wojewódzkiej ŚZPN .Trenerzy Mobilnego AMO realizowali trening z tematu nr 6: Rozwiązywanie sytuacji w przewadze liczebnej zawodników atakujących. Tematem wykładu dla trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego była Mentalność. Gra selekcyjna U-11 odbyła się w hali.

Finał Turnieju Prezesa PZPN w woj. świętokrzyskim rozwiń

Niespodzianka goniła niespodziankę - tak, najkrócej można scharakteryzować finałowy turniej rocznika 2008 turnieju o Puchar Prezesa ŚZPN, który odbył się w kieleckiej Hali Legionów. Największą sensacją był fakt, że w finałowej potyczce nie zagrała żadna, z trzech drużyn KKP Korona Kielce. - Na tym polega piękno futbolu. Gratuluję rywalom sukcesu. Nasi młodzi piłkarze mieli wyraźnie słabszy dzień - podsumował zmagania prezes KKP Korona, Robert Stachura.
Dwie, faworyzowane drużyny kieleckie przegraly po pasjonujących spotkanich półfinałowych. KKP Korona II uległa 0:1 Juvencie zaś KKP Korona III nie dała rady KSZO, ulegając po rzutach karnych 0:2. W decydującej rozgrywce, Juventa - KSZO, również po karnych lepsi okazli się gracze ze Starachowic, wygrywając 3:2.

Ostateczna kolejność:
1. Juventa Starachowice (najlepszy zawodnik - Daniel Zieja)
2. KSZO 1929 Ostrowiec (Paweł Połetek)
3. KKP Korona II (Patryk Plisak)
4. KKP Korona III (Jacek Bilski)
5. KKP Korona I (Franciszek Kurek)
6. Piast Chęciny (Karol Stelmaszczuk)
7. Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice (Piotr Węgrzyn), Neptun Końskie (Mikołaj Wolski).

Zwycięzcy zagrają w połowie lutego w ogólnopolskim turnieju w Warszawie. Jego stawką będzie puchar Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najlepszy zawodnik turnieju: Michał Kasprowicz (KSZO);
Najlepszy bramkarz: Natan Zasobniak (KKP Korona II);
Król strzelców: Filip Kasperkiewicz (Juventa).

Również w Kielcach rozegrano finałowy turniej w roczniku 2007. Najlepiej spisali się podopieczni trenera Tomasza Krężołka - KKP Korona I Kielce. Drugie miejsce zajęła ekipa KKP Korona II. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi piłkarze Łopuszańskiego KS. Czwarta lokata przypadła KKP Korona III, piąta - KSZO 1929 Ostrowiec Św., szósta - Granat Skarżysko Kamienna.

Źródło: www.szpnkielce.pl

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość
I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności
zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.