MOBILNA AMO - POMORSKIE

Aktualności

Relacja z III Turnieju Talentów Mobilnego AMO rozwiń

Dnia 24.11.2019r. na obiektach OSiR-u w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 35 odbył się III Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, miasto Ustka oraz klub sportowy Jantar Ustka udział wzięło 160 uczestników z województwa pomorskiego!

Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników z średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do listopada.
„Jestem bardzo pozytywnie zbudowany faktem, iż pomysł dotyczący organizacji Turnieju Talentów który wdrożyliśmy pilotażowo w marcu w Stężycy na stałe wpisał się w kalendarz piłkarski województwa pomorskiego. Patrząc na tych młodych ludzi widzę, że piłka faktycznie sprawia im radość. Chcemy, aby przyjazd na ten turniej był dla dzieci w pewnym sensie wyróżnieniem, ale również możliwością zmierzenia się oraz rywalizacji z zawodnikami z całego województwa pomorskiego. Zawsze będę powtarzał, że najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którzy każdego dnia budują społecznie i piłkarsko tych młodych ludzi. Cieszę się, że współpraca z nimi w sumie od początku projektu Mobilnego AMO układa się pozytywnie” – koordynator Mobilnego AMO w woj. pomorskim Arkadiusz Janor.

W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Orlik oraz kat. dziewcząt .

„Wielkie słowa uznania należą się rodzicom tych młodych ludzi. Przecież niektórzy musieli wstać o 4 rano, aby na godzinę 8.15 dojechać na zbiórkę. Dojazd z Kwidzyna, bądź ze Stegny to długa podróż. Jeszcze raz wielki szacunek dla Państwa za wkład w rozwój swoich pociech. Co do samego turnieju to nie ma chyba nic lepszego niż wyróżnienie zawodnika za solidną pracę w klubie właśnie w taki sposób. Sam przecież pochodzę z małej miejscowości i wiem doskonale, jakie to przeżycie dla młodego człowieka. Kiedy widzę pasję w oczach dziecka to jest dla mnie znak, że trener idzie w dobrym kierunku. Umiejętności indywidualne uczestników cały czas się podnoszą. Pamiętam niektórych chłopców jak zaczynaliśmy pracę w terenie 1,5 roku temu. Poziom na którym są dzisiaj pokazuje, że cały czas się rozwijają” – trener Mobilnego AMO w woj. pomorskim Rafał Kaczmarczyk
„Zawsze bardzo chętnie uczestniczę w tego typu akcjach szkoleniowych. Poziom zawodników był bardzo wyrównany, udało się również zaobserwować zawodników wyróżniających się. Dla mnie jako trenera kadry wojewódzkiej to doskonała możliwość obserwacji zawodników, których w szerszym kontekście możemy zaprosić na akcje szkoleniowe kadr wojewódzkich. Dzięki takim wydarzeniom mam nadzieję, że żaden zawodnik z małego klubu nie umknie naszej uwadze” – trener kadry wojewódzkiej rocznik 2007 Łukasz Godlewski.
Bardzo duże słowa podziękowania składamy dyrekcji oraz kierownictwu OSiR-u w Ustce za bezpłatne użyczenie obiektu oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Piotrowi Cejrowskiemu, Piotrowi Piszko, Andrzejowi Grabowskiemu, Łukaszowi Godlewskiemu, Ireneuszowi Stencel, Krystianowi Świst, jak również trenerom i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.

Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła” – catering dietetyczny

Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy, która już na stałe wpisuje się w kalendarz piłkarskich wydarzeń na mapie woj. pomorskiego.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Co słychać w zespole Mobilnego AMO? rozwiń

Druga połowa września była bardzo intensywna dla zespołu Mobilnego AMO. W dalszym ciągu realizowano temat „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność, ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Ponad to już w niektórych powiatach realizowane jest szkolenie nr 6 czyli Mentalność. Jak wiemy umiejętności piłkarskie to jedno, ale mentalność, która w dużej mierze determinuje rozwój sportowca ma również bardzo duże znaczenie. Trenerzy starają się inspirować do tego, jak budować mentalność, pewność siebie oraz świadomość młodego zawodnika, ale też zwracają uwagę, jak trener poprzez swoje działania może tą pewność siebie „zabijać”.

Dziękujemy trenerom: Danielowi Rzepkowskiemu, Sebastianowi Czajce, Rafałowi Wróblewskiemu, Andrzejowi Grabowskiemu, Zbigniewowi Kobierskiemu, Ryszardowi Hendrykowi, Adamowi Kozubskiemu, Sylwestrowi Skrzyńskiemu za pomoc w organizacji spotkań w swojej miejscowości.
Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Takie spotkanie odbyło się w Tuchomiu oraz na początku października w Chwaszczynie. Konsultacje miały charakter wojewódzki, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Obecni na spotkaniach byli również trenerzy Karol Złonkiewicz oraz Robert Chałaszczyk, na co dzień zajmujący się kadrami wojewódzkimi Pomorskiego ZPN.

Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców z rocznika 2006, 2007, 2008, 2009 lub 2010 to bardzo prosimy o kontakt.

Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Pierwsze wrześniowe szkolenia za nami rozwiń

Okres wakacji już za nami, jednak dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów był to czas wytężonej pracy. Oprócz wizyt obozowych zespół AMO zaangażowany był w Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, który wkroczył w decydujący etap.
Na miesiąc wrzesień tradycyjnie zaplanowanych zostało 12 szkoleń w woj. pomorskim.

Obecnie zespół Mobilnego AMO realizuje warsztaty o tematyce „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Dziękujemy trenerom Pawłowi Formella, Mateuszowi Adamczykowi oraz Krzysztofowi Kolke za pomoc w organizacji spotkań w swojej miejscowości. Wizyty w Starej Kiszewie oraz Gowidlinie były szczególnie owocne. W Gowidlinie czyli małej wiosce niedaleko Sierakowic w części teoretycznej uczestniczyło 71 osób – trenerów, ale w szczególności rodziców. Dziękujemy za super organizację.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Tak również jest w miesiącu wrześniu gdzie 23.09.2019r. zespół Mobilnego AMO zawita do Tuchomia organizując szkolenie dla dziewczynek z roczników 2006,2007,2008,2009 oraz 2010. Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców w podanym roczniku to bardzo prosimy o kontakt. Swoją obecność podczas szkolenia w Tuchomiu zapowiedział również trener kadry wojewódzkiej dziewcząt pan Karol Złonkiewicz. Dziękujemy również trenerowi Łukaszowi Godlewskiemu za obecność podczas szkolenia w Mostach. Obecność trenerów kadr na szkoleniu Mobilnego AMO potwierdza tylko dobrą współpracę.

Warsztaty "Piłka nożna bez dyskryminacji" będą realizowane jeszcze w miesiącu październiku, więc zachęcamy do kontaktu w celu zorganizowania szkolenia w swojej miejscowości.
Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Arkadiusz Janor
wyślij wiadomość
II trener
Rafał Kaczmarczyk
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.