MOBILNA AMO - POMORSKIE

Aktualności

Pierwsze wrześniowe szkolenia za nami rozwiń

Okres wakacji już za nami, jednak dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów był to czas wytężonej pracy. Oprócz wizyt obozowych zespół AMO zaangażowany był w Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, który wkroczył w decydujący etap.
Na miesiąc wrzesień tradycyjnie zaplanowanych zostało 12 szkoleń w woj. pomorskim.

Obecnie zespół Mobilnego AMO realizuje warsztaty o tematyce „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Dziękujemy trenerom Pawłowi Formella, Mateuszowi Adamczykowi oraz Krzysztofowi Kolke za pomoc w organizacji spotkań w swojej miejscowości. Wizyty w Starej Kiszewie oraz Gowidlinie były szczególnie owocne. W Gowidlinie czyli małej wiosce niedaleko Sierakowic w części teoretycznej uczestniczyło 71 osób – trenerów, ale w szczególności rodziców. Dziękujemy za super organizację.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Tak również jest w miesiącu wrześniu gdzie 23.09.2019r. zespół Mobilnego AMO zawita do Tuchomia organizując szkolenie dla dziewczynek z roczników 2006,2007,2008,2009 oraz 2010. Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców w podanym roczniku to bardzo prosimy o kontakt. Swoją obecność podczas szkolenia w Tuchomiu zapowiedział również trener kadry wojewódzkiej dziewcząt pan Karol Złonkiewicz. Dziękujemy również trenerowi Łukaszowi Godlewskiemu za obecność podczas szkolenia w Mostach. Obecność trenerów kadr na szkoleniu Mobilnego AMO potwierdza tylko dobrą współpracę.

Warsztaty "Piłka nożna bez dyskryminacji" będą realizowane jeszcze w miesiącu październiku, więc zachęcamy do kontaktu w celu zorganizowania szkolenia w swojej miejscowości.
Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Wizyty kontrolne programu certyfikacji szkółek piłkarskich rozwiń

Decyzją departamentu Grassroots trenerzy Mobilnego AMO w sierpniu oraz wrześniu będą wspierać Regionalnych Specjalistów ds Piłki Amatorskiej podczas wizyt kontrolnych programu certyfikacji szkółek piłkarskich.

Wizyty kontrolne będą ustalane z administratorami szkółek poprzez kontakt telefoniczny, w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

II Turniej Talentów Mobilnego AMO za nami! rozwiń

Dnia 20.06.2019r. na obiektach redzkiego MOSiR-u odbył się II Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie udział wzięło 187 uczestników z 92 klubów województwa pomorskiego!
Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników z średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od marca do czerwca.
W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Orlik oraz kat. dziewcząt . Uczestnicy podzieleni zostali na 6 zespołów, których nazwy wywodziły się od reprezentantów Polski: Lewandowski, Milik, Piątek, Zieliński, Szczęsny, Grosicki.
W kategorii 2006/2007 każda drużyna rozegrała pięć 25 minutowych spotkań. Co dało łącznie 125 minut gry w przeciągu 2,5h.
W kategorii chłopców 2008/2009 rozegrano na trzech boiskach 4 spotkania 20 minutowe (ze względu na nawałnicę, burzę i grad nie rozegrano ostatniej 5 kolejki spotkań)
Natomiast dziewczęta rozegrały planowo 5 spotkań 20 minutowych, chociaż warunki do gry miały najtrudniejsze tego dnia, gdyż momentami kałuże i wpadająca w nie piłka przypominały piłkę wodną.
Bardzo duże słowa podziękowania składamy dyrekcji oraz kierownictwu MOSiR Reda za bezpłatne użyczenie obiektu oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Katarzynie Przybysz, Aleksandrze Rotta, Karolinie Konkel, Przemysławowi Pek, Andrzejowi Grabowskiemu, Maciejowi Paczkowskiemu, Łukaszowi Godlewskiemu jak również trenerom i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.
Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła” (swoją drogą bardzo polecamy to super jedzonko)
Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy, która już na stałe wpisuje się w kalendarz piłkarskich wydarzeń na mapie woj. pomorskiego.
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.
Widzimy się w „terenie” ponownie we wrześniu.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Arkadiusz Janor
wyślij wiadomość
II trener
Rafał Kaczmarczyk
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.