MOBILNA AMO - POMORSKIE

Aktualności

Pierwszy tydzień kwietniowych szkoleń rozwiń

W dniach 01.04.2019r.-07.04.2019r. zespół Mobilnego AMO przeprowadził 4 szkolenia m.in. w Dzierzgoniu, Rumi, Cedrach Wielkich oraz Sopocie. W sobotę trenerzy Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk udali się na kurs Grassroots C w Gdańsku, aby przedstawić projekt oraz główne założenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj. pomorskim.
W niedzielę 07.04.2019r. w Redzie odbyła się konsultacja szkoleniowa kadry woj. pomorskiego dziewcząt U-12 oraz U-14. Na konsultacji również obecni byli trenerzy Mobilnego AMO, którzy wraz z trenerami kadr dokonywali obserwacji zawodniczek.

Marcowe szkolenia Mobilnego AMO rozwiń

W marcu zespół trenerski Mobilnego AMO przeprowadził 9 szkoleń oraz zorganizował Pierwszy Turniej Talentów, który odbył się 10.03.2019r. w Stężycy i na który zostali zaproszeni najbardziej wyróżniający się zawodnicy i zawodniczki biorący udział w projekcie Mobilnego AMO.

Powiaty oraz miejscowości w których odbyły się szkolenia: słupski – Bierkowo oraz Dębnica Kaszubska, wejherowski - Bojano, starogardzki - Skarszewy, Sopot, malborski - Malbork, bytowski – Czarna Dąbrówka, pucki - Wierzchucino, Gdynia.
Bardzo dziękujemy za pomoc oraz współorganizację pani Małgorzacie Mierzejewskiej, panu Andrzejowi Staszewskiemu, Jerzemu Smuczyńskiemu, Henrykowi Pawłowskiemu, Tadeuszowi Gralakowi, Łukaszowi Czarneckiemu, Dariuszowi Mierzejewskiemu, Mirosławowi Rekowskiemu, Józefowi Kamińskiemu, Adamowi Kozubskiemu oraz dyrekcji MOSiR Sopot.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom, więc zachęcamy do kontaktu trenerów oraz nauczycieli, którzy prowadzą zespoły dziewczęce lub mają w swoim klubie albo w szkole uzdolnione przyszłe zawodniczki.

Zachęcamy do współpracy kluby, samorządy, gminy oraz szkoły w celu organizacji szkoleń jak również trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego w celu zaangażowania wyróżniających się podopiecznych w zajęcia treningowe oraz gry selekcyjne podczas wizyty Mobilnego AMO w Waszym powiecie.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Od września w projekcie Mobilnego AMO biorą udział zawodniczki i zawodnicy z roczników 2006/2007 – kategoria młodzik oraz 2008/2009 – kategoria orlik.

Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów rozwiń

Dnia 10.03.2019r. w Stężycy odbył się pierwszy Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz gmina Stężyca udział wzięło 148 uczestników z 91 klubów województwa pomorskiego!
Priorytetowym celem turnieju jest monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników z średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do lutego. Zawody mają charakter cykliczny i odbędą się również w czerwcu oraz w listopadzie.
W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 2006/2007 (kategoria Młodzik), 2008/2009 (kategoria Orlik) oraz dziewczęta. W każdej kategorii uczestnicy podzieleni byli na 5 zespołów, których nazwy wywodziły się od reprezentantów Polski: Lewandowski, Milik, Piątek, Zieliński, Szczęsny.
Zawody rozgrywane były w bardzo zmiennych warunkach pogodowych zaczynając od śniegu, a kończąc na ciepłym słoneczku. Wszystkie drużyny w każdej kategorii rozegrały cztery 25 minutowe spotkania. Dla wszystkich uczestników ufundowane zostały nagrody w postaci gadżetów z motywem reprezentacji Polski.
Bardzo duże słowa podziękowania składamy władzom gminy Stężyca oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Ireneuszowi Stencel, Katarzynie Przybysz, Katarzynie Pączek Borowskiej, Aleksandrze Rotta, Przemysławowi Pek, Dawidowi Pomorskiemu, Ryszardowi Dawidowskiemu, Maksowi Graczykowi, Cezaremu Siepetowskiemu.
Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła”.
Słowa podziękowań kierujemy również do wszystkich trenerów klubowych, których podopieczni wzięli udział w niedzielnych zawodach. Mówiąc po piłkarsku udało nam się wspólnie zorganizować dziecięce piłkarskie święto, a największą nagrodą dla organizatorów, jest uśmiech i zadowolenie uczestników.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Grupy

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.

Sztab szkoleniowy

II trener
Rafał Kaczmarczyk