MOBILNA AMO - PODLASKIE

Aktualności

Konie sezonu - początek wakacji! rozwiń

Szkoleniem w Czeremsze zakończyliśmy kolejny sezon pracy Mobilnej AMO. Było to bardzo oryginalne szkolenie, gdzie wykład z tematu "Piłka nożna bez dyskryminacji" odbył się w plenerze, a oprócz trenerów i rodziców udział w nim wzięła również młodzież. W tym miejscu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wszystkich szkoleń, a trenerom, nauczycielom oraz rodzicom za konstruktywne rozmowy w czasie wykładów i treningów.
Oprócz spotkań w terenie jako trenerzy Mobilnej AMO uczestniczyliśmy w organizacji Finału Wojewódzkiego Orlika. Mieliśmy okazję po raz kolejny poobserwować najzdolniejsze dzieciaki w naszym województwie. Wielu z nich potwierdziło wysoki poziom indywidualnych umiejętności. Dużym pozytywem zauważonym na tym turnieju, była postawa trenerów, ale również i rodziców kibicujących swoim pociechom. Spokój, opanowanie i konstruktywne uwagi to styl prowadzenia zespołów przez prawie wszystkich trenerów, za to żadnych zbędnych uwag i sugestii ze strony rodziców i opiekunów. Widać olbrzymie zmiany do lat wcześniejszych w pracy trenerów i rodziców. Brawo, brawo, brawo.
W czerwcu w naszym województwie odbyło się jeszcze jedno ważne piłkarskie wydarzenie, w którym braliśmy czynny udział. Finał Turnieju o puchar imienia K. Górskiego. W dniach 24.06 - 29.06. 2019 mieliśmy okazję obserwować zawodników z ośmiu najlepszych drużyn z całej Polski. Indywidualne umiejętności zawodników na prawdę napawały dużym optymizmem.
Dla nas wakacje to dalsze wyzwania. W okresie lipca i sierpnia będziemy uczestniczyli w zgrupowaniach najbardziej uzdolnionych zawodników z województwa podlaskiego. Weźmiemy również udział w Letniej AMO w Gniewinie, gdzie będzie to kolejna znakomita okazja do porównania poziomu piłkarskiego zawodników z całej Polski. Będziemy również wizytować obozy klubowe odbywające się na ternie naszego województwa. Monitoring zgrupowań pozwala na obserwację pracy trenerów oraz zawodników i zawodniczek również z innych województw. Jest to kolejna świetna okazja do wymiany uwag i spostrzeżeń w zakresie prowadzenia i przebiegu zajęć.
Wszystkim tym, którzy mają zdecydowanie więcej wolnego i nie tylko, a przede wszystkim trenerom, nauczycielom, rodzicom...... życzymy miłego wypoczynku, wymarzonej pogody , świetnych i udanych wakacji !!!
Mirosław Dymek i Michał Klimowicz.

"Kwiecień, plecień, bo przeplata..." rozwiń

"Kwiecień, plecień, bo przeplata..." Tak było i w tym roku. Podczas szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów zarówno Trenerzy jak i zawodnicy musieli być przygotowani na bardzo różne warunki atmosferyczne. Jak jednak wiadomo, w piłkę nożną można grać w każdą pogodę i to nie przeszkodziło nam na przeprowadzenie kolejnych dziewięciu bardzo wartościowych szkoleń.
Prócz pracy codziennej, mięliśmy okazję uczestniczyć w Finałach Wojewódzkich Turnieju z Podwórka na Stadion. W dniach 15-16.04 b.r. najlepsze młodzieżowe drużyny z całego województwa walczyły o Puchar Tymbarku i możliwość zaprezentowania się najszerszej widowni w kraju czyli udział w Finałach Ogólnopolskich na Stadionie Narodowym w Warszawie. Naszym zadaniem była pomoc w organizacji oraz obserwacja młodych zawodników. Nie zabrakło również ciekawych i pożytecznych dyskusji z Trenerami. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszego województwa podczas głównego finału !!!
Z uwagi na zbliżającą się "majówkę" czeka nas kilka dni wolnego, a tuż po niej ruszamy z kolejnymi szkoleniami rozpoczynając kolejny bardzo ważny temat jakim jest problem dyskryminacji w sporcie i nie tylko. Wszystkich trenerów, sympatyków kultury fizycznej, rodziców i nauczycieli serdecznie zapraszamy !!!

Marcowe szkolenia zakończone. rozwiń

W marcu zespół trenerski Mobilnego AMO przeprowadził 8 szkoleń oraz uczestniczył w zorganizowaniu dwumeczu reprezentacji Polski kobiet w futsalu. Mecze odbyły się w Białymstoku i Sokółce i oba zakończyły się zwycięstwem Polek. Trener Michał Klimowicz pełnił funkcję Team Liaison Officer reprezentacji Białorusi.
Powiaty w których odbyły się szkolenia: grajewski, białostocki, łomżyński, wysokomazowiecki oraz moniecki.
Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Zachęcamy do kontaktu trenerów oraz nauczycieli, którzy prowadzą zespoły dziewczęce lub mają w swoim klubie albo w szkole uzdolnione przyszłe zawodniczki.
Zachęcamy do współpracy kluby, samorządy, gminy oraz szkoły w celu organizacji szkoleń jak również trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego w celu zaangażowania wyróżniających się podopiecznych w zajęcia treningowe oraz gry selekcyjne podczas wizyty Mobilnego AMO w Waszym powiecie.

Trenerzy Mobilnej AMO w woj. podlaskim:

Mirosław Dymek tel. 501558426
Michał Klimowicz tel. 501558423

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Mirosław Dymek
wyślij wiadomość
II trener
Michał Klimowicz
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.