MOBILNA AMO - PODLASKIE

Aktualności

Dwa miesiące nowego sezonu za nami. rozwiń

Wrzesień i październik to był bardzo intensywna okres dla zespołu Mobilnego AMO. Główny temat jaki realizowano na szkoleniach to: „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność, ale i wychowanie młodego człowieka.
Ponad w niektórych już powiatach realizowane jest szkolenie nr 6 czyli Mentalność. Jak wiemy umiejętności piłkarskie to jedno, ale mentalność, która w dużej mierze determinuje rozwój sportowca ma również bardzo duże znaczenie. Trenerzy starają się inspirować do tego, jak budować mentalność, pewność siebie oraz świadomość młodego zawodnika, ale też zwracają uwagę, jak trener poprzez swoje działania może tą pewność siebie „zabijać”
Trzeci temat, który był jeszcze omawiany to Indywidualizacja, bardzo ważny i potrzebny filar w szkoleniu młodych piłkarzy.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na nasze spotkania, pełny grafik znajduje się w zakładce "Plan zajęć" Do zobaczenia w terenie !

Nastał ponownie czas wytężonej pracy. rozwiń

Wrześniowe szkolenia za nami .zwiń ▴
Okres wakacji już dawno minął , jednak dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów był to czas wytężonej pracy. Zespół Mobilnej AMO zaangażowany był w Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, który wkroczył w decydujący etap.

Obecnie zespół Mobilnego AMO realizuje warsztaty o tematyce „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic - nauczyciel – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim godzinnym spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Tak również jest w miesiącu październiku, gdzie 23.10.2019r. zespół Mobilnego AMO zawita do Piątnicy organizując szkolenie dla dziewczynek z roczników 2007,2008,2009 oraz 2010. Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców w podanym roczniku to bardzo prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na szkoleniach.

Konie sezonu - początek wakacji! rozwiń

Szkoleniem w Czeremsze zakończyliśmy kolejny sezon pracy Mobilnej AMO. Było to bardzo oryginalne szkolenie, gdzie wykład z tematu "Piłka nożna bez dyskryminacji" odbył się w plenerze, a oprócz trenerów i rodziców udział w nim wzięła również młodzież. W tym miejscu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wszystkich szkoleń, a trenerom, nauczycielom oraz rodzicom za konstruktywne rozmowy w czasie wykładów i treningów.
Oprócz spotkań w terenie jako trenerzy Mobilnej AMO uczestniczyliśmy w organizacji Finału Wojewódzkiego Orlika. Mieliśmy okazję po raz kolejny poobserwować najzdolniejsze dzieciaki w naszym województwie. Wielu z nich potwierdziło wysoki poziom indywidualnych umiejętności. Dużym pozytywem zauważonym na tym turnieju, była postawa trenerów, ale również i rodziców kibicujących swoim pociechom. Spokój, opanowanie i konstruktywne uwagi to styl prowadzenia zespołów przez prawie wszystkich trenerów, za to żadnych zbędnych uwag i sugestii ze strony rodziców i opiekunów. Widać olbrzymie zmiany do lat wcześniejszych w pracy trenerów i rodziców. Brawo, brawo, brawo.
W czerwcu w naszym województwie odbyło się jeszcze jedno ważne piłkarskie wydarzenie, w którym braliśmy czynny udział. Finał Turnieju o puchar imienia K. Górskiego. W dniach 24.06 - 29.06. 2019 mieliśmy okazję obserwować zawodników z ośmiu najlepszych drużyn z całej Polski. Indywidualne umiejętności zawodników na prawdę napawały dużym optymizmem.
Dla nas wakacje to dalsze wyzwania. W okresie lipca i sierpnia będziemy uczestniczyli w zgrupowaniach najbardziej uzdolnionych zawodników z województwa podlaskiego. Weźmiemy również udział w Letniej AMO w Gniewinie, gdzie będzie to kolejna znakomita okazja do porównania poziomu piłkarskiego zawodników z całej Polski. Będziemy również wizytować obozy klubowe odbywające się na ternie naszego województwa. Monitoring zgrupowań pozwala na obserwację pracy trenerów oraz zawodników i zawodniczek również z innych województw. Jest to kolejna świetna okazja do wymiany uwag i spostrzeżeń w zakresie prowadzenia i przebiegu zajęć.
Wszystkim tym, którzy mają zdecydowanie więcej wolnego i nie tylko, a przede wszystkim trenerom, nauczycielom, rodzicom...... życzymy miłego wypoczynku, wymarzonej pogody , świetnych i udanych wakacji !!!
Mirosław Dymek i Michał Klimowicz.

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Mirosław Dymek
wyślij wiadomość
II trener
Michał Klimowicz
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.