MOBILNA AMO - OPOLSKIE

Aktualności

Rekordowa frekwencja w Byczynie! rozwiń

Aż 50 uczestników wzięło udział w środowych zajęciach Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Byczynie. To największa dotychczasowa frekwencja na Opolszczyźnie.

Przychylność środowiska piłkarskiego i zaangażowanie wielu osób pomagających w organizacji wydarzeń przynosi wymierne efekty w postaci stale zwiększającej się frekwencji na szkoleniach.

Budującym jest fakt, iż coraz większy odsetek uczestników Mobilnego AMO stanowią nauczyciele, którzy również na co dzień pracują z najmłodszymi adeptami piłki nożnej.

Przyjdź na szkolenie Mobilnej AMO i dowiedz się, jak walczyć z uprzedzeniami i budować jedność zespołu. rozwiń

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA zdecydował się przygotować zestaw materiałów edukacyjnych oraz cykl bezpłatnych szkoleń wspierających trenerów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi. Celem ich pracy jest bowiem nie tylko sportowe szkolenie zawodników, ale też budowanie w nich otwartości oraz gotowości do przeciwdziałania i reagowania na dyskryminację na boiskach piłkarskich i w życiu codziennym.

Zjawisko dyskryminacji to dzisiaj jedna z największych bolączek futbolu. W walkę z nagannymi postawami angażują się już nie tylko federacje i działacze, ale również najsłynniejsi piłkarze i trenerzy. Dyskryminacja nie występuje jednak wyłącznie na wielkich stadionach, a jej ofiary to nie tylko zawodnicy grający w Lidze Mistrzów czy mistrzostwach świata. To problem znacznie szerszy, obecny – niestety – również w piłce dziecięcej i młodzieżowej.

Zestaw materiałów „Piłka nożna bez dyskryminacji” zawiera szereg ćwiczeń, mających rozwijać dzieci, wspomagać ich funkcjonowanie w grupie oraz budować pewność siebie. Tym samym korzyść odnoszą również trenerzy, którzy dzięki powyższemu są w stanie tworzyć atmosferę sprzyjającą efektywnej pracy i osiąganiu lepszych wyników.

Większość zaproponowanych aktywności wykorzystuje przestrzeń, ruch i zabawę. Całość skonstruowana w ten sposób, aby można było je wpleść w trening piłkarski. Co ważne, ćwiczenia mogą być realizowane również w klasie czy na korytarzu szkolnym.

Przeciwdziałanie dyskryminacji ma szczególne znaczenie dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. W związku z tym w najbliższym czasie trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów na prowadzonych przez siebie szkoleniach będą skupiać się właśnie na tej tematyce. Podczas najbliższych spotkań we wszystkich powiatach województwa opolskiego przeprowadzony zostanie wykład oraz zaprezentowane zostaną ćwiczenia ujęte w materiałach „Piłka nożna bez dyskryminacji” – wszystko po to, by jak najlepiej przygotować trenerów do zmierzenia się z tym negatywnym zjawiskiem, którego nie wolno lekceważyć. Materiały edukacyjne będą rozdawane wszystkim uczestnikom szkolenia wraz z ulotkami dla rodziców. Mają one być dla opiekunów punktem wyjścia do przemyśleń i rozmów z dziećmi na tak trudne tematy, jak dyskryminacja i wykluczenie.

Harmonogram najbliższych szkoleń „Piłka nożna bez dyskryminacji” w województwie opolskim:

08.04.2019 – Korfantów (powiat nyski)
10.04.2019 – Bąkowice (powiat namysłowski)
11.04.2019 – Rozmierka (powiat strzelecki)
12.04.2019 – Chrząstowice (powiat opolski)
17.04.2019 – Praszka (powiat oleski)
25.04.2019 – Łosiów (powiat brzeski)
30.04.2019 – Chróścice (powiat opolski)Pełny harmonogram szkoleń w województwie opolskim dostępny jest poniżej w naszym planie zajęć.

Od kwietnia ruszamy z "Piłką nożną bez dyskryminacji" oraz z tematem nr 5! rozwiń

Szanowni Szkoleniowcy,


Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów zapraszają na kolejne szkolenia pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej w Państwa powiecie!

Informujemy, że od kwietnia 2019 r. rozpoczynamy nowy cykl szkoleń z kolejnych tematów przygotowanych specjalnie dla Państwa.
Jednym z nich będzie 5 temat naszego projektu – „Indywidualizacja”, gdzie podczas zajęć praktycznych skupimy się na „Rozwijaniu percepcji”.

Kolejnym tematem, który również rusza już w kwietniu będzie „Piłka nożna bez dyskryminacji”. Podczas tego szkolenia na podstawie przygotowanych scenariuszy i ćwiczeń pokażemy jak walczyć z uprzedzeniami i budować jedność zespołu. Po części warsztatowej standardowo odbędzie się trening pokazowy ściśle powiązany z częścią teoretyczną.

Pełny harmonogram szkoleń w województwie opolskim na cały miesiąc kwiecień dostępny jest poniżej w naszym planie zajęć.


Zapisy na konferencje odbywają się wyłącznie poprzez portal PZPN24, gdzie każdy trener piłki nożnej powinien posiadać swoje konto.

Do zobaczenia na szkoleniach!

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Andrzej Konwiński
wyślij wiadomość
II trener
Wojciech Morka
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.