MOBILNA AMO - KUJAWSKO-POMORSKIE

Aktualności

Piłka nożna bez dyskryminacji rozwiń

Przyjdź na szkolenie Mobilnej AMO i dowiedz się, jak walczyć z uprzedzeniami i budować jedność zespołu.

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA zdecydował się przygotować zestaw materiałów edukacyjnych oraz cykl bezpłatnych szkoleń wspierających trenerów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi. Celem ich pracy jest bowiem nie tylko sportowe szkolenie zawodników, ale też budowanie w nich otwartości oraz gotowości do przeciwdziałania i reagowania na dyskryminację na boiskach piłkarskich i w życiu codziennym.

Zjawisko dyskryminacji to dzisiaj jedna z największych bolączek futbolu. W walkę z nagannymi postawami angażują się już nie tylko federacje i działacze, ale również najsłynniejsi piłkarze i trenerzy. Dyskryminacja nie występuje jednak wyłącznie na wielkich stadionach, a jej ofiary to nie tylko zawodnicy grający w Lidze Mistrzów czy mistrzostwach świata. To problem znacznie szerszy, obecny – niestety – również w piłce dziecięcej i młodzieżowej.

Zestaw materiałów „Piłka nożna bez dyskryminacji” zawiera szereg ćwiczeń, mających rozwijać dzieci, wspomagać ich funkcjonowanie w grupie oraz budować pewność siebie. Tym samym korzyść odnoszą również trenerzy, którzy dzięki powyższemu są w stanie tworzyć atmosferę sprzyjającą efektywnej pracy i osiąganiu lepszych wyników.

Większość zaproponowanych aktywności wykorzystuje przestrzeń, ruch i zabawę. Całość skonstruowana w ten sposób, aby można było je wpleść w trening piłkarski. Co ważne, ćwiczenia mogą być realizowane również w klasie czy na korytarzu szkolnym.

Przeciwdziałanie dyskryminacji ma szczególne znaczenie dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. W związku z tym w najbliższym czasie trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński na prowadzonych przez siebie szkoleniach będą skupiać się właśnie na tej tematyce. Podczas najbliższych spotkań we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzony zostanie wykład oraz zaprezentowane zostaną ćwiczenia ujęte w materiałach „Piłka nożna bez dyskryminacji” – wszystko po to, by jak najlepiej przygotować trenerów do zmierzenia się z tym negatywnym zjawiskiem, którego nie wolno lekceważyć. Materiały edukacyjne będą rozdawane wszystkim uczestnikom szkolenia wraz z ulotkami dla rodziców. Mają one być dla opiekunów punktem wyjścia do przemyśleń i rozmów z dziećmi na tak trudne tematy, jak dyskryminacja i wykluczenie.

Harmonogram najbliższych szkoleń „Piłka nożna bez dyskryminacji” w województwie kujawsko-pomorskim:

19.03.- Janikowo (inowrocławski)
20.03.- Świecie (świecki)
21.03.- Bydgoszcz
02.04.- Tuchola (tucholski)
03.04.- Wąbrzeźno (wąbrzeski)
04.04.- Grudziądz
10.04.- Barcin (żniński)
11.04.- Mogilno (mogileński)
16.04.- Toruń
17.04.- Białe Błota (bydgoski)
18.04.- Bydgoszcz


Pełny harmonogram szkoleń w województwie kujawsko-pomorskim dostępny jest tutaj: - https://kpzpn.pl/mobilna-amo-aktualnosci

Podsumowanie szkoleń w styczniu rozwiń

Mimo ferii zimowych w naszym województwie trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński przeprowadzili 6 szkoleń w powiatach:

08.01. – Janikowo (inowrocławski)
09.01. – Cekcyn (tucholski)
10.01. – Osie (świecki)
29.01. – Wąbrzeźno (wąbrzeski)
30.01. – Grudziądz (Grudziądz)
31.01. – Barcin (żniński)

Od stycznia trenerzy prowadzą szkolenie nr 3 o temacie wykładu "Intensywność treningowa" natomiast w treningu pokazowym tematem jest "Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska"

Plan szkoleń Mobilnego AMO na styczeń 2019r. rozwiń

Trenerzy Mobilnego AMO w woj. kujawsko-pomorskim Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński zapraszają na szkolenia w styczniu.

Poniżej harmonogram szkoleń:

08.01. – Janikowo
09.01. – Cekcyn
10.01. – Osie
29.01. – Wąbrzeźno
30.01. – Grudziądz
31.01. – Barcin

Plan godzinowy:

16:00-17:00 - Wykład "Intensywność treningowa"
17:00-18:00 - Trening pokazowy U-11 "Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska"
18:00-19:00 - Gra selekcyjna U-13

Grupy

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.

Sztab szkoleniowy

II trener
Krzysztof Jabłoński