Znajdź nas na:

Akademia Młodych Orłów

Jeszcze nie zdążyli dobrze wypakować walizek, a po Twitterze już hulał screen z tekstem następującej treści (pisownia oryginalna): „Trenerzy piłki nożnej w Polsce to jest jednak stan umysłu. Kuzwa, zebrac 40 najlepszych 13 latków w kraju i zamiast dawać im wskazówki, grać i trenować to zabiera się ich na tlenówki..” Rzeczywiście: PZPN zebrał 40 najlepszych 13 latków i zorganizował im zimowy obóz. Jednak głównie daje im wskazówki: jak pracować, jak trenować, jak grać. Inspiruje.

Akademia Młodych Orłów

- Nie chodzi tylko o jakość ruchu, ale musimy też wchodzić w ilość, by nie było przepaści siłowej i wytrzymałościowej w wieku 17-19 lat. Siedemnastolatek powinien mieć możliwość rywalizacji z seniorem na tym samym poziomie, a nie wyłącznie się od niego odbijać – tłumaczy Michał Kwietniewski, trener przygotowania motorycznego Zimowej Akademii Młodych Orłów. Opowiada o specyfice pracy na zgrupowaniu z najzdolniejszymi piłkarzami z roczników 2003 i 2004, wyselekcjonowanych w ramach AMO.

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.