100 lat PZPN

Dobrze znacie kanały „Łączy nas piłka” i wiecie, że lubimy zaglądać z kamerą tam, gdzie tradycyjne telewizje nie mają wstępu. A jak to było w przeszłości, przy okazji historycznych spotkań reprezentacji Polski? Zobaczcie, jak wtedy tworzono kulisy i inne materiały „od kuchni”. Lubański i Lato w samolocie, Boniek bez wąsów, śpiewy w studiu TV, mecz z lat 70. nagrany z wysokości murawy… To wszystko i wiele wiele więcej znajdziecie w tym krótkim klipie oraz – przede wszystkim – w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego.

100 lat PZPN

Drugi rok odzyskania naszej niepodległości był także pierwszym rokiem funkcjonowania Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także początkiem rozwoju futbolu nad Wisłą. Początkiem tego, co dziś przyciąga widzów na stadiony i elektryzuje tłumy przed telewizorami, nieprzerwanie łącząc Polaków – niezależnie od ich wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, sytuacji materialnej, poglądów politycznych czy statusu społecznego.

100 lat PZPN

Który piłkarz kadry odmówił wejścia na boisko? Kiedy słynny komentator całował polskiego bramkarza? Co powiedział Jan Furtok w przerwie spotkania z San Marino, zapytany, czy zdobył bramkę ręką? W ramach naszej podcastowej serii spotkaliśmy się „Przy Zielonym Stoliku”, by powspominać wielkie mecze, postaci, wydarzenia, anegdoty i inne historyczne smaczki „zza kulis” reprezentacji Polski. Czyli to, co fajni kanału „Łączy nas piłka” lubią najbardziej. Okoliczności naszego spotkania są wyjątkowe, bo w końcu to wszystko to jest dostępne w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego – na stronie www.laczynaspilka.pl/biblioteka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności