100 lat PZPN

Przełamać klątwę Piechniczka i Bońka. Z takim nastawieniem kolejne reprezentacje Polski przystępowały do eliminacji mistrzostw świata. Kadra z 1986 roku była ostatnią, która wystąpiła na mundialu, a odpadnięcie w 1/8 finału (z Brazylią 0:4) wówczas uznane było za rozczarowanie. Po 14 latach od turnieju w Meksyku biało-czerwoni przystąpili do walki o awans pod wodzą Jerzego Engela na trudnym terenie w Kijowie. I mimo że to Ukraina – na czele z gwiazdą Milanu Andrijem Szewczenką – była faworytem, biało-czerwoni nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń.

100 lat PZPN

Za nami uroczysta Gala 100-Lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej! Z tej okazji Hotel Double Tree by Hilton w Warszawie wypełnił się znamienitymi postaciami polskiej piłki i nie tylko. Co przed kamerami Łączy Nas Piłka powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda? I co zdaniem Zbigniewa Bońka wydarzyłoby się, gdyby Reprezentacja 100-lecia wybiegła razem na boisko? Zapraszamy do oglądania!

100 lat PZPN

Nim rozpoczęła się wielka Gala 100-lecia PZPN, zaprosiliśmy Was do naszego specjalnego studia „Łączy nas piłka” w hotelu Double Tree by Hilton. Przed naszymi kamerami zagościły legendy polskiego futbolu: Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Józef Młynarczyk, którzy później stanęli na scenie jako piłkarze Reprezentacji 100-lecia, a także Jerzy Brzęczek, Andrzej Juskowiak, Jerzy Dudek, Dariusz Szpakowski czy Andrzej Janisz. Rozmawialiśmy również z zagranicznymi gośćmi wydarzenia – wśród nich prezydent FIFA Gianni Infantino oraz Prezydent UEFA Aleksander Čeferin.

100 lat PZPN

Obchody setnej rocznicy powstania PZPN to świetna okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że jedną z nielicznych rzeczy, które od 100 lat nieprzerwanie łączą Polaków – niezależnie od ich wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, sytuacji materialnej, poglądów politycznych czy statusu społecznego – jest piłka nożna i związane z nią wspólne, wielkie emocje. Radość i euforia, ściskanie kciuków, wkurzenie, smutek i żal – wszystko od dziesięcioleci przeżywamy w podobny sposób. A co najważniejsze, przeżywamy razem!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności