100 lat PZPN

Stojący obecnie u sterów reprezentacji Polski selekcjoner Jerzy Brzęczek jest 66. w historii szkoleniowcem, który poprowadził drużynę narodową. Wcześniej tego zaszczytu dostąpiło 65 innych trenerów, a także członków związkowego kapitanatu. Zerkamy do historii, by przedstawić najciekawsze z wydarzeń związanych ze sternikami reprezentacji Polski.

100 lat PZPN

Jedenaście historycznych znaków zostało wpisanych w karty Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy z nich został zaprezentowany w latach 20-tych zaraz po założycielskim zgromadzeniu w Warszawie. Niemal przez te wszystkie dekady umiejscowiony był orzeł, który z upływem czasu został pokazywany w zupełnie inny sposób. Na dwóch logotypach PZPN była także piłka.

100 lat PZPN

„Przed samymi świętami, bo w dniach 20 i 21 bm. odbył się w Warszawie zjazd towarzystw sportowych wszystkich ziem polskich, na którym ukonstytuowano P.Z.P.N” – napisał w grudniu 1919 roku Ilustrowany Kurier Codzienny. Lakoniczna notatka jest jedną z niewielu relacji opisującej powstanie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym roku obchodzi stulecie istnienia.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności